Naujienos

nuotrauka
Pasaulinė kultūros diena

2021 m balandžio 15-ąją Lietuvoje jau 15-ą kartą švenčiama Kultūros diena. Mūsų globos namuose taip pat minėjome šią dieną. Po trumpos informacijos apie šios minėtinos datos atsiradimo istoriją, tęsėme mūsų popietę socialinės globos namų gyventojo Vinco eilėmis. Sužinojome kokia taikos vėliavos paskirtis, kuri iškeliama šią dieną. Visi piešėm taikos vėliavą – vienybės ir grožio simbolį.

nuotrauka
Matematikos olimpiada

Kovo 25 d. globos namuose vyko matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo 8 gyventojai. Dalyviams buvo pateikta 17 užduočių, kurias spręsdami rinko taškus. Kol buvo tikrinamos klaidos, skaičiuotojai vaišinosi kava ir saldumynais, dalijosi įspūdžiais ir nekantriai laukė rezultatų. Vėliau susumavus taškus paaiškėjo nugalėtojai, kurie buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Skirkite 1,2 % nuo Jūsų uždirbto GPM globos namams

Maloniai kviečiame tapti Veisiejų socialinės globos namų rėmėjais, paskiriant iki 1,2% sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Šis paramos teikimo būdas nereikalauja papildomų materialinių išlaidų.

Norint skirti sumokėto pajamų mokesčio dalį pasirinktam paramos gavėjui, užpildytą prašymą (forma FR0512, versija v4) šiemet iki gegužės 3 d. reikia pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Būdai, kaip skirti 1,2 % GPM paramą:

I būdas. Užpildyti ir pateikti FR0512 formą elektroniniu būdu per EDS:

Prisijunkite prie Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) Jums patogiu būdu: https://deklaravimas.vmi.lt

Kairiajame meniu pasirinkite Pildyti formą.

Tarp Dažniausiai pildomos formų pasirinkite Prašymas skirti paramą.

Rinkitės naujausią formą FR0512 v.4 ir spauskite mygtuką su gaubliu Pildyti formą tiesiogiai portale.

5 Mokestinis laikotarpis: pasirinkite 2020 m.

6S Mokesčio dalį skiriu paramos gavėjams: pažymėkite varnele

E1 Gavėjo tipas: pažymėkite varnele 2 Paramos gavėjas

E2 Gavėjo identifikacinis numeris (kodas): įrašykite kodą 188720212

E3 Mokesčio dalies paskirtis: Veisiejų socialinės globos namai

E4 Mokesčio dalies dydis (procentais): įrašykite 1,2

E5 Mokesčio dalį skiriu iki mokestinio laikotarpio: pasirinkite iki kurių mokestinių metų norite skirti paramą (ilgiausiai – iki 2024 m.)

Viršutiniame meniu paspauskite Klaidų taisymas ir pasitikrinkite, ar užpildyti visi būtini langeliai.

Ir pabaigai - viršutiniame meniu dešinėje paspauskite Pateikti deklaraciją arba Pasirašyti el. paštu ir pateikti.

II būdas. Galite pasinaudoti VMI mobiliąja programėle, kurią galima atsisiųsti iš „App Store“ arba „Google Play“.

Pasirinkę EDS Deklaracijos ir prisijungę, spauskite Paramos skyrimas ir Pildyti naują.

Užpildykite paramos skyrimo laukelius pagal aukščiau pateiktus duomenis.

Konsultacijos teikiamos ir Mokesčių informacijos centro telefonu 1882. Gyventojai, neturintys techninių priemonių (pvz., interneto prieigos, kompiuterio), galės pasinaudoti Viešais interneto prieigos taškais (toliau - VIPT), esančiais valstybinėse miestų bei rajonų bibliotekose ir, prisijungę prie EDS, pateikti prašymą.

Nuoroda iš VMI kaip skirti paramą https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai 

Ačiū už Jūsų gerumą!

nuotrauka
Poezijos valandėlė

Poezija nėra vien jausmai. Tai kalba, kuri sukelia jausmus. (Italų rašytojas Umberto Eco)

Kovo 21 d. minima Pasaulinė poezijos diena. Mūsų globos namuose taip pat yra keletas poeziją kuriančių gyventojų, todėl pirmadienio popietę susirinkome paskaityti ir pasiklausyti jų sukurtų eilių. Taigi savo eiles susirinkusiems dovanojo Angelė Barysienė, Irena Karaliūnienė, Andrius Šimonis, Vincas Trunca bei Jonas Karalevičius, lietuvių ir užsienio poetų eiles skaitė Asta Jastremskaitė. Popietės metu taip pat pabandėme visi kartu sukurti bendrą eilėraštį, o kad kūryba sektųsi lengviau, vaišinomės saldumynais ir arbata.

nuotrauka
Tarptautinė laimės diena

Š. m. kovo 19 dieną globos namuose vyko popietė, skirta laimės dienai paminėti.  Kartu su visais gyventojais darėme įvairias užduotis susijusias su laime. Kadangi šios dienos simbolis yra laimo vaisius, pirmiausia gyventojus su juo supažindinome ir paprašėme jį nuspalvinti. Visi kartu analizavome, kas suteikia laimę. Taip pat susirinkusieji ant lapelių rašė, kas jiems yra laimė? Kas jiems ją suteikia? Po visų užduočių žiūrėjome animacinį filmuką „Kaip asiliukas laimės ieškojo“. Popietės pabaigoje visi šoko skambant linksmai muzikai bei  vaišinosi saldumynais, nes laimė susideda iš smulkmenų ir gerų emocijų!

 

nuotrauka
Smiginio turnyras
Kovo 16 dieną įvyko smiginio turnyras, kuriame dalyvavo 12 dalyvių. Šiandien taikliausias buvo Žygimantas, antras Povilas, o nuo jo mažai atsiliko Justė. Gerų rezultatų pasiekėme, nes dalyviai treniravosi visą mėnesį. Visi apdovanoti prizais.
nuotrauka
Tarptautinė moters diena

Jūs gražios kaip deivės, Jūs lepios kaip gėlės, Jums reikia daug meilės Ir daug šilumos. Šią dieną Jums žydi Pavasario gėlės, Lai džiaugsmo ir meilės Nestigs niekados!

Kovo aštuntoji – Tarptautinė moters diena. Šią dieną moterys sulaukia daug dėmesio, pagarbos ir malonių staigmenų. Ta proga vyko popietė, kurios metu tulpių žiedais, gražiausių žodžių palinkėjimais bei skambiomis dainomis buvo apdovanotos visos globos namuose gyvenančios moterys. Moterims, kurios negalėjo dalyvauti popietėje, tulpių žiedai su šilčiausiais palinkėjimais buvo išdalinti jų kambariuose.

nuotrauka
Kaziuko mugė
Šių metų kovo 5 d. Veisiejų socialinės globos namuose jau nuo 10 val ryto prasidėjo  Kaziuko mugės-jomarko linksmybės. Globos namų gyventojai su gera nuotaika ir skambant liaudiškai muzikai rinkosi iš gausybės parduodamų šventės prekių. Čia buvo galima įsigyti keramikos dirbinių, rankdarbių,  siūtų ir dekoruotų krepšelių, popierinių gėlių, papuošalų, atvirukų bei skanių pyragaičių.  Visus sužavėjo laiminga Kaziuko loterija, kurioje visi bilietai buvo sėkmingi. Globos namų gyventojai ir darbuotojai gausiai aplankė šią mugę - kai kurie iš jų  pirko, o kiti ir dovanų gavo..
nuotrauka
Tarptautinė akiniuočių diena

„Šiandieną akinių diena.

Ji būna kartą metuose.

Ji man tokia artima, Nes aš juos jau pametęs.“ - V. Trunca

Šiuo mūsų globos namų poeto Vinco ketureiliu pradėjome popietę, skirtą Tarptautinei akiniuočių dienai paminėti. Aptarėme akinių atsiradimo istoriją, jų tipus. Gyventojai, kurie nešioja akinius, pasakojo savo istorijas, kada jiems pirmą kartą jų prireikė. Iš popieriaus karpėme, ir spalvotų vielučių kūrėme svajonių akinius. Visi įsitikinome, koks svarbus yra žmogui regėjimas, kurį turime saugoti.

nuotrauka
Tarptautinė gimtosios kalbos diena

„Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia“. – J. Jablonskis Š. m. vasario 22 d. globos namuose minėjome Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Gyventojai susirinko į popietę, kurios metu išbandė savo jėgas viktorinoje, skaitė greitakalbes, pabandė ištarti ilgiausią lietuvišką žodį, parinko duotoms patarlėms tinkamas pabaigas. Keletas gyventojų paskaitė savo kūrybos eiles apie artėjantį pavasarį. Popietės pabaigoje dalyviai gražiai nuspalvino duotus paveikslėlius, iš kurių sudėliojo žodžius GIMTOJI KALBA.

nuotrauka
Užgavėnės

Užgavėnės - tai žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Šią šventę vasario 15 dieną paminėjo ir mūsų globos namų bendruomenė. Kadangi kieme buvo šalta, į įstaigos fojė sugužėjo gausus būrys persirengėlių: velniai, čigonai, raganos, įvairūs personažai bei Lašininis su Kanapiniu. Stipriausi gyventojai savo jėgas išbandė rankos lenkimo varžybose, vyko šokiai pokiai, netrūko ir sočių vaišių. Užvirė arši kova tarp Kanapinio ir Lašininio, kurią laimėjo Kanapinis. Na o galiausiai, visi garsiai šaukėme „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“, kad ši šalta žiema pasitrauktų.

nuotrauka
Stalo teniso turnyras

Vasario 10 – 11 dienomis globos namuose vyko stalo teniso turnyras. Jame  dalyvavo aštuoni dalyviai: šeši vyrai ir dvi moterys.  Po dviejų dienų įnirtingų kovų vyrų grupėje garbingą I- ąją vietą laimėjo Artūras Sučkovas, II – ąją Rolandas Kaleinikas, III- iąją Žygimantas Bieliauskas. Moterų grupėje I – ąją vietą laimėjo Jurgita Smaliukaitė, II – ąją  Justė Karaliūtė. Visi prizininkai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Ankstesnis 1 2 3 4 Sekantis
&nbps;
X