Naujienos

nuotrauka
Sveikiname Onutes

Liepos 26 d. popietę sveikinome globos namuose gyvenančias Onutes. Šis senovinis vardas po truputį retėja mūsų gyventojų gretose, bet vis dar turime 5 Onutes: Oną Emiliją Ivoškienę, Oną Sadauskienę, Oną Tyševič, Oną Šukytę ir Julijoną Oną Stankevičienę. Visoms varduvininkėms buvo įteiktos dovanėlės ir palinkėta ilgų gyvenimo metų bei stiprios sveikatos. Po sveikinimų žaidėme žaidimus, dalyvavome estafetėse, klausėmės nuotaikingos muzikos.

nuotrauka
Išvyka į Veisiejų miestelį

Liepos 22 d. popietę grupelė gyventojų, lydimi darbuotojų, išsiruošė aplankyti Veisiejų miestelio įžymybių. Pirmiausiai aplankėme L. Zamenhofo gatvėje įsikūrusią Nelie Vin Garage  galeriją, kurios savininkė eksponuoja ne tik savo skaitmeninės tapybos, tačiau ir kitų meno kūrėjų darbus. Apžiūrėję ir pasigrožėję galerijos darbais, patraukėme iki toje pačioje gatvėje esančio paminklo, kuris žymi toje vietoje stovėjusį namą, kuriame gyveno ir esperanto kalbą baigė kurti šios kalbos kūrėjas Liudvikas Zamenhofas. Prie paminklo susipažinome su kalbos atsiradimo istorija, pabandėme išmokti keletą žodžių  esperanto kalba. Pasimokinę žodžių, patraukėme  toliau ta pačia gatve iki maudyklos, kur visi pasėdėjome, pailsėjome, klausėmės gyventojo V. Truncos eilių, grožėjomės atplaukusiomis gulbių ir ančių šeimynomis. Pailsėję nusprendėme, kad dar turime jėgų ir galime aplankyti Veisiejų miesto parką ir jame esančią žaidimų aikštelę, o pakeliui į namus dar užsukome į regioninio parko direkciją.

nuotrauka
Tarptautinė šachmatų diena

Liepos 20 diena – Tarptautinė šachmatų diena. Šios dienos proga globos namuose surengėme šachmatų turnyrą, kuriame varžėsi 4 dalyviai. Po įnirtingos kovos I – ąją vietą laimėjo Edmundas Gadišauskas, II- ąją Jonas Karalevičius ir garbingą III-iają Algimantas Jašinauskas. Prizininkai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

nuotrauka
Joninės

Birželio 25 d. rytą paminėjome gražiausią vasaros šventę – Jonines. Ąžuolo vainikais pasveikinome globos namuose gyvenančius Jonus, Janes ir Rasas, linkėdami jiems daug geros sveikatos. Po sveikinimų visi kartu dalyvavome estafetėse, linksmai šokome šventiniame Joninių ratelyje.

nuotrauka
Vasaros atidarymas 2021

Birželio 9 d. globos namų gyventojai turistinėje stovyklavietėje „Varnalizdis“ prie nuostabaus Vepryno ežero paskelbė, kad vasara jau atidaryta! Šventės metu buvo galima išbandyti  jėgas smiginio, baudų mėtymo, mini golfo, žiedų mėtymo rungtyse. Rungčių nugalėtojai buvo iškilmingai apdovanoti prizais ir skambiais plojimais. Pavargę ir išalkę šventės dalyviai gardžiai valgė ant laužo keptas dešreles, nuo karščio gaivinosi šaltais gėrimais. Pasistiprinę dar pasivaikščiojo ir pasigrožėjo ežero vaizdais.

Seni CUP 2021. Futbolas išradingai ir linksmai

Po metų pertraukos vėl buvome pakviesti dalyvauti Seni Cup turnyre „Futbolas išradingai ir linksmai“. Šį kartą turnyras vyko nuotoliniu formatu socialinio tinklo paskyroje. Surinkome geriausių savo futbolininkų komandą ir atlikome pateiktą užduotį tikrai linksmai ir išradingai! Kviečiame balsuoti už mūsų šaunią komandą!

https://www.facebook.com/SENICUPLietuva/videos/635461831183683

nuotrauka
Pasaulinė šviesiaplaukių diena

Gegužės 31 – ąją dieną globos namuose paminėjome Pasaulinę šviesiaplaukių dieną. Šios dienos paminėti į popietę susirinko ne tik šviesiaplaukiai bet ir brunetai. Popietės metu gyventojus supažindinome iš kur ir nuo kada atsirado tokia diena, visi pasakojo daugybę įvairiausių anekdotų apie blondines, taip pat vardino kokius žino šviesiaplaukius Lietuvos žymius žmones, spalvino šviesiaplaukių portretus. Popietės pabaigoje visi kartu žiūrėjome animacinį filmuką „Ilgo plauko istorija“.

nuotrauka
Pasaulinė bičių diena

Gegužės 20-ąją minima pasaulinė bičių diena, kurią skatinama atkreipti dėmesį į bičių ir kitų vabzdžių apdulkintojų mažėjimą pasaulyje, jų reikšmę biologinei įvairovei, žemės ūkiui, žmonių sveikatai. Būtent tai ir aptarėme su mūsų globos namų gyventojais. Kartu aptardami medaus svarbą žmogui ir atsakydami į suktus klausimus apie bites, karpėme popierines bites ir klijavome jas į korį.

Gyventojų lankymas globos namuose

Po truputį laisvėjant karantino sąlygoms, laikantis saugumo reikalavimų nuo gegužės 24 d. bus leidžiama aplankyti savo artimuosius, gyvenančius socialinės globos įstaigose, grupinio gyvenimo namuose  – senjorus ir žmones su negalia.  

Gyventojų lankymas Veisiejų socialinės globos namuose 

Dėl registracijos prašome kreiptis į gyventojo socialinį darbuotoją. Lankymo laikas nuo 8.00 val. iki 20.00 val. darbo ir nedarbo dienomis.

2021-05-24 įsigalioja nauja LRV nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ (toliau – Nutarimas) redakcija: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/b2eeaf801f4a11ebb0038a8cd8ff585f/wBEEQBADom

Globotinių lankymas Veisiejų socialinės globos namuose galimas iki 30 min. (išskirtiniais atvejais galima ilgiau, derinant lankymo laiką su atsakingu soc. darbuotoju), lauke – lankymo laikas neribojamas, jei lankyti atvykę asmenys atitinka bent vieną iš šių kriterijų:

1. yra pasiskiepiję Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina:

2. praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

3. praėjus 4 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;

4. praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 12 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;

5. po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

6. persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);

7. ne anksčiau nei prieš 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, atlikus COVID-19 tyrimą (SARS-CoV-2 PGR tyrimą ar antigeno testą), turi gautą neigiamą atsakymą;

8. yra vaikai iki 16 metų.

Lankyme gali dalyvauti tik asmenys, pristatę patvirtinančius dokumentus:

1. Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (toliau – ESPBI IS) vakcinacijos įrašą arba teigiamo laboratorinio tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo) rezultatų (duomenų) protokolą, kuriuos asmuo gali pateikti atspausdintus arba išsaugotus skaitmeniniu formatu, arba tiesiogiai prisijungęs prie ESPBI IS.

2. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) arba nurodantį, kad asmens skiepijimas Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal skiepijimo schemą yra baigta, kurį asmuo gali pateikti atspausdintą arba išsaugotą skaitmeniniu formatu.

3. Ne anksčiau nei prieš 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, atlikus COVID-19 tyrimą (SARS-CoV-2 PGR tyrimą ar antigeno testą), turi gautą neigiamą atsakymą (SMS, atspausdintas dokumentas iš e.sveikata.lt svetainės ir pan.);

Lankytojas atvykdamas turi turėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukę, respiratorių ar kitas priemones). Nedėvėti kaukių gali tik žmonės su negalia, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali arba jų dėvėjimas gali pakenkti sveikatai. Šiuo atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį. Prieš įeinant į įstaigą, privalu pasitikrinti temperatūrą, dėvėti kaukę, dezinfekuoti rankas ir kitais būdais kiek įmanoma sumažinti galimybes gyventojams ir darbuotojams užsikrėsti koronavirusu.

nuotrauka
Motinos žemės diena

Balandžio 22 dieną pasaulyje minima tarptautinė motinos Žemės diena. Šia proga keletą dienų kartu su gyventojai tvarkėme įstaigos aplinką, gėlynus. Popietės metu aptarėme mūsų planetai iškilusius pavojus ir kaip turime elgtis, kad išsaugotumėm savo žemę. Gaminome bendrą kolektyvinį darbą - simbolį Žemę, kurį saugosime ir rūpinsimės.

nuotrauka
Pasaulinė kultūros diena

2021 m balandžio 15-ąją Lietuvoje jau 15-ą kartą švenčiama Kultūros diena. Mūsų globos namuose taip pat minėjome šią dieną. Po trumpos informacijos apie šios minėtinos datos atsiradimo istoriją, tęsėme mūsų popietę socialinės globos namų gyventojo Vinco eilėmis. Sužinojome kokia taikos vėliavos paskirtis, kuri iškeliama šią dieną. Visi piešėm taikos vėliavą – vienybės ir grožio simbolį.

nuotrauka
Matematikos olimpiada

Kovo 25 d. globos namuose vyko matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo 8 gyventojai. Dalyviams buvo pateikta 17 užduočių, kurias spręsdami rinko taškus. Kol buvo tikrinamos klaidos, skaičiuotojai vaišinosi kava ir saldumynais, dalijosi įspūdžiais ir nekantriai laukė rezultatų. Vėliau susumavus taškus paaiškėjo nugalėtojai, kurie buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Ankstesnis 1 2 3 ... 5 Sekantis
&nbps;
X