Naujienos

Svarbi informacija

Švelninant karantino reikalavimus Lietuvoje, į Veisiejų socialinės globos įstaigą vėl priimami nauji gyventojai iš namų, su sąlyga, kad jiems ne anksčiau nei prieš 24 val. iš nosiaryklės paimtuose tepinėliuose nerandama koronaviruso infekcijos (COVID-19). Visi nauji priimami gyventojai globos įstaigoje privalomai turi būti izoliuojami 14 dienų. Nuo šiol globos įstaigų gyventojams vėl leidžiama laikinai svečiuotis pas giminaičius ar globėjus teisės aktų nustatyta tvarka, tačiau grįžus būtina 14 dienų izoliacija (saviizoliacija).

Siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso COVID-19 galimo plitimo, informuojame, kad Veisiejų socialinės globos namuose nuo 2020-03-13 draudžiamas pašalinių žmonių įėjimas, globotinių lankymas.

 

Minėjimas "Laisvės taku"

Š. m. kovo 10 d. Veisiejų miesto Santarvės aikštėje vyko minėjimas ir tradicinis bėgimas „Laisvės taku“, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Mūsų gyventojai taip pat pasiruošė - jie pasigamino trispalvius vėjo malūnėlius, kuriuos nešėsi į renginį. Minėjimas prasidėjo tautine giesme. Visus susirinkusius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, kuri kartu su jaunaisiais šauliais bei savivaldybės atstovais padėjo gėles ir žvakutes prie Nepriklausomybės paminklo. Vėliau visi susirinkusieji trispalvius malūnėlius susmeigė į žemę, taip sudėliodami Lietuvos vėliavą.

Tarptautinė moters diena

Kovo 8-oji – tarptautinė moterų solidarumo diena. Šios dienos nepamiršome paminėti ir globos namuose. Globos namų moterys šią popietę rinkosi poilsio kambaryje, kur skambėjo pačios gražiausios globos namų vyrų atliekamos dainos bei eilės.  Vėliau vyrai visoms moterims įteikė po tulpės žiedelį. Popietės pabaigoje visi vaišinomės saldumynais, vyko diskoteka.

Vienybės akcija, skirta Kovo 11-osios trisdešimtmečiui paminėti

Lazdijuose minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną buvo paskelbta ypatinga iniciatyva – Vienybės akcija, skirta Kovo 11-osios trisdešimtmečiui paminėti, kurios metu visas Lazdijų rajono savivaldybės seniūnijas apkeliavo trispalviams delnų antspaudams skirtas 30 metrų drobės ritinys.
Š. m. kovo 5 d. 12 val. Veisiejų bendruomenės nariai, įstaigų darbuotojai ir mūsų globos namų gyventojų grupelė popietę Veisiejų kultūros namuose pasitikome atvykusius iš Kapčiamiesčio seniūnijos svečius, kurie atvežė per seniūnijas keliaujantį drobės ritinį. Patriotinės  akcijos metu skambėjo lietuvių liaudies dainos. Akcijos dalyviai dažė savo delnus trispalvės spalvomis ir dėliojo juos ant proginės drobės. Vėliau visi vaišinomės namine duona ir gira.

Kaziuko mugė Leipalingio progimnazijoje

Šių metų kovo 4 d. Veisiejų socialinių globos namų keramikos grupės gyventojai lankėmės Leipalingio progimnazijoje, kur vyko Kaziuko mugė. Gyventojus pasitiko gausus būrys mokinių su mokytojomis. Mugės svečiai apžiūrinėjo mūsų globotinių pagamintus keramikos dirbinius. Keli vaikai pasidalijo, kad nupirktus keramikos gaminius dovanos mamoms kovo 8 d. proga.

Užgavėnių šventė

Jeigu dar kas nors nežino -  eisim šiandien kepti blynų!
Vežkit čia mašiną miltų! Ir aliejaus, kad nesviltų.
Dešimt kibirų uogienės! Ir nelauksim vakarienės –
Valgysime kol karšti, nes blogai pilvai tušti!
Šiandien turim būti sotūs, kad sėkmė visur šypsotųs!

Užgavėnės – tai žiemos šventė simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Šią šventę vasario 24 dieną paminėjo ir globos namų gyventojai. Sugūžėjo gausus būrys įvairiausių persirengėlių, taip pat ir Lašininis su Kanapiniu. Šventėje skambėjo tranki muzika, linksmos dainos, žaidėme įvairius žaidimus, šokome, netrūko ir sočių vaišių. Užvirė arši kova tarp Kanapinio ir Lašininio, kurią laimėjo Kanapinis. Garsiai šūkavome, trepsėjome kojomis, nes yra sakoma, kad kuo daugiau per Užgavėnes triukšmausi ir išdykausi, tuo greičiau pavasaris ateis, pabus žemė.

Gimtosios kalbos dienos popietė

„Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą. Sunaikink ją [kalbą] – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę. Sunaikink ją – užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę“ – taip kalbėjo Mykolas Daukša.

Šių metų vasario 21 d. mūsų globos namuose paminėjome gimtosios kalbos dieną. Šio renginio tikslas - prisiminti ir atskleisti gimtosios kalbos vaizdingumą.
Popietę pradėjome lietuvių liaudies poetų eilėmis apie gimtąją kalbą, paskui klausėme mūsų globos namų gyventojo atliekamų lietuviškų dainų. Prisiminėme žodžių rašybą, nosines raides, parašėmę trumpą diktantą. Renginio metu sužaidėme žaidimą „Atspėk žodį“. Dvi globos namų gyventojos perskaitė savo kūrybos eiles apie tėvynę, apie gimtąją žemę.

Vasario 14-oji globos namuose

Vasario 14 oji – Šv. Valentino diena. Šią dieną tradiciškai švenčiame ir globos namuose.
Tai ne tik meilės diena, kupina romantiškos atmosferos. Mums tai tiesiog draugiškumas bei jaukus bendrumo jausmas. Šiame renginyje gyventojai žaidė Bingo žaidimą. Vėliau skambėjo meilės dainos, o skambūs muzikiniai ritmai diskotekos metu išjudino daugelį į šventę atėjusių gyventojų.

Duonos diena

Žalioj kelionėj,
Saulelę liesdama,
Išplaukia mūsų duona,
Tolyn į kelią kviesdama.
Į pilną žemdirbio aruodą,
Į šeimininkės glėbį,
Į kvepiančią abišalę ant stalo.
Sunkioj kelionėj
Mylėti kviesdama...
Išplaukia mūsų duona
Į sočią, sočią kasdienybę -
Nepailsdama.

Vasario 5 d. nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų: nuo blogos akies, padeda gydyti akių ligas, žaizdas, saugo nuo gyvatės įkandimo (reikia neštis kišenėje kai eini į mišką).

Duonos dieną minėjome ir mūsų globos namuose. Popietės pradžioje gyventoja Nijolė paskaitė susirinkusiems apie duonos šventės atsiradimą ir tradicijas. Vėliau šventės dalyviai skaitėme eiles ir patarles, skirtas duonai, minėme mįslės, žiūrėjome filmukus, kuriuose pavaizduotas sunkus duonelės kelias iki mūsų stalo.  Keli gyventojai pasidalijo prisiminimais apie duonos kepimą jų vaikystės metais.  Besibaigiant popietei visi vaišinomės namine kepta duona, įvairiais duonos trapučiais.

 

Edukacinė keramikos pamoka

Šių metų sausio 23 d. nuo 10 val. iki 12 val. Veisiejų socialinės globos namuose vyko keramikos edukacinė pamoka.
Joje dalyvavo Seirijų bendruomenės moterys ir globos namų keramikos užimtumo grupės nariai. Pamokos pradžioje pristatėme lėkščių gaminimo technologiją, supažindinome su keramikoje naudojamais įrankiais. Visi šios pamokos dalyviai pasigaminome po lėkštę, dekorui naudodami skirtingas technikas. Pamokos pabaigoje prie kavos puodelio pasidalijome įspūdžiais kaip sekėsi perprasti gamybos subtilybes.

Popietė "Saldžiausia diena"

Taigi, spalio 19 dieną nepraleidome progos ir mes globos namuose paminėti šios dienos. Lankėmės gyventojų kambariuose ir vaišinome juos įvairiais saldumynais. Taip pat gyventojus raginome nepamiršti savo kambario kaimynų ir pasidalinti gautomis saldžiomis dovanėlėmis.

Prevencinė ataskaita priešgaisrinės saugos tematika

Spalio 18 d. globos namuose lankėsi Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Viktoras Gerasimovas. Svečias pravedė gyventojams prevencinę paskaitą. Paskaitos metu mūsų gyventojai sužinojo galimas gaisrų priežastis,  kaip elgtis kilus gaisrui, kur kreiptis pagalbos, kaip naudotis gesintuvu. Gyventojai buvo raginami atsargiai elgtis su įvairiais elektros prietaisais, rūkyti tik tam skirtose vietose. Rūkymui buvo skirtas ypatingas dėmesys, nes rūkančių gyventojų yra nemažai ir neatsargus rūkymas lovoje, gyvenamojo kambario balkone arba tualete gali sukelti skaudžius padarinius. Paskaitos pabaigoje svečias atsakė į gyventojams rūpimus klausimus.

Ankstesnis 1 2 Sekantis
&nbps;
X