Naujienos

nuotrauka
Šildančių žvakių gamyba

Mūsų globos namų gyventojai bei darbuotojai gamina šildančias žvakes. Kaip kilo idėja ir kokiu tikslu jos yra gaminamos galite rasti paspaudę nuorodą: http://www.lzvaigzde.lt/aktualijos-pulsas/naujiena/veisiej%C5%B3-socialin%C4%97s-globos-namuose-gamina-%C5%A1ildan%C4%8Dias-%C5%BEvakes-ukrainai

nuotrauka
Priešgaisrinės pratybos

Lapkričio 18 d. mūsų globos namuose vyko priešgaisrinės pratybos. Kaip viskas vyko galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0AFPGTeqRLXAoVNkx5LYSq9YxgidpwDdPdw38fFxgFMdXioakAhKv5ZDrTZcKqFR6l&id=100064411913344&sfnsn=mo

nuotrauka
Šv. Martynas, paskutinė rudens šventė

Šių metų lapkričio 11 d. minima paskutinė rudens šventė Šv. Martynas. Jau ne vienerius metus Veisiejų kultūros namai organizuoja šventę, kurios metu šviečiančios kompozicijos ir instaliacijos papuošia Veisiejų miestelio skulptūrų parką. Ta proga ir globos namų gyventojai sudalyvavo su šviečiančia kompozicija „Jaukių namų šviesa“, kurią pagamino patys gyventojai  rankdarbių užimtumo grupėje. 

nuotrauka
Svečiuose gydytojai-klounai „Raudonos nosys“

Šių metų lapkričio 11 dieną mūsų gyventojų kasdienybę praskaidrino gydytojų klounų  - RAUDONOS NOSYS – apsilankymas, kurių tikslas - teikti emocinę ir psichosocialinę pagalbą  naudojant įvairias meno ir žaidimo priemones, suteikti džiaugsmą ten, kur jo labiausiai trūksta. Bendravimas su klounais pažadina įkvėpimą, sustiprina pasitikėjimą savimi ir leidžia bent trumpam pamiršti rūpesčius.

Dauguma gyventojų prieš tai bendravo su jais virtualiai, todėl susitikimas buvo artimas ir nuoširdus, lyg senų draugų. Klounai lankėsi kambariuose, bendravo asmeniškai, grojo ir dainavo, stengėsi sukurti gerą nuotaiką. Džiaugsmingas ir šmaikštus bendravimas sukėlė šypseną tiek gyventojams, tiek darbuotojams. 

Šis klounų apsilankymas įnešė netikėtumo ir džiaugsmo į kasdienę gyventojų rutiną. Tai buvo kažkas naujo ir nepatirto. Lauksime sugrįžtant!

nuotrauka
Svečiuose buvęs globos namų gyventojas D. Kižys

Nors čia negimęs, bet ilgai buvau
Čia teko man gyvenimą pažint.
Tikrų žmonių aš sutikau,
Čia antrą kartą teko gimt.
                         Deimantas Kižys

Šių metų spalio 28 d. įvyko koncertas, kurį darbuotojams ir gyventojams padovanojo buvęs globos namų gyventojas Deimantas Kižys. Jo žodžiais kurtas dainas ir daug kitų puikių dainų atliko Vytautas Gargasas iš Vilniaus.
Nuostabu, kad yra tokių žmonių kaip Deimantas. Tikėjimas savimi ir pastangos kurti gėrį daro didelius stebuklus.

nuotrauka
Rudenėlio šventė

Šių metų spalio 25 d. 10 val. globos namų gyventojai rinkosi poilsio kambaryje į kasmetinę Rudenėlio šventę. Jos metu skambėjo rudens tematika atliekamos dainos, kurias atliko patys gyventojai kartu su užimtumo specialiste R. Valukoniene.  Buvo menamos mįslės ir žaidžiami smagūs žaidimai. Šventės metu gyventojai V. Trunca ir I. Karaliūnienė  perskaitė savo sukurtas eilės apie rudenį. Šventės pabaigoje gyventoja J. Karaliūtė svečius pavaišino pačios iškeptu obuolių pyragu.

nuotrauka
Apsilankymas Pojūčių kambaryje

Spalio 21 d. grupelė globos namų gyventojų, lydimi darbuotojų, apsilankė Veisiejų šeimos centre, kuriame įrengtas Pojūčių kambarys. Pojūčių kambarys – tai kompiuterinės įrangos pagalba sukurta spalvų, garsų, lytėjimo ir kvapų aplinka, kurioje aktyvinami arba raminami žmonių pojūčiai. Centro darbuotoja Regina mielai supažindino mūsų gyventojus su Pojūčio kambario įranga, kurioje veikia burbulų stulpai, vandens – garso lova, šviečiančios spalvotos juostos ir daugelis kitų. Gyventojai patys galėjo išbandyti, kaip pojūčiai stimuliuojami per lytėjimą, klausymą, piešimą, komandinių ir individualių užduočių atlikimą. Nusprendėme dar ne kartą apsilankyti šiame Pojūčių kambaryje, nes patirtis buvo labai įdomi ir reikalinga.

nuotrauka
Pasaulinė kostiumo diena

Šių metų spalio 13-ąją dieną minėjome Pasaulinę kostiumo dieną. Šia proga gyventojai išsipuošė įvairiausiais kostiumais: vyrai iš spintų išsitraukė senai nesirengtus švarkus bei marškinius, moterys pasidabino šventinėmis suknelėmis ir skrybėlaitėmis. Išsipuošę šventės dalyviai pozavo prie foto sienelės. Šventę lydėjo daug juoko ir šiltų emocijų.

nuotrauka
Grybų šventė

Kaip ir kiekvienais metais mūsų globos namuose nudundėjo grybų šventė. Šią dieną susirinko kiečiausi grybautojai ir pasileido grybų paieškon. Vos tik įžengus į mišką gyventojas A. Jašinauskas surado miškų grybų karalių – baravyką. Prisirinkę miško gėrybių visi traukėme namo, kur vyko grybų perrinkimas bei valymas. Vėliau apdovanojome visus grybautojus, klausėme koncerto, žaidėme žaidimus ir vaišinomės saldumynais.

nuotrauka
Išvyka į Veisiejų regioninį parką

Šių metų rugsėjo 16 d. 10 val. globos namų gyventojai lankėsi Veisiejų regioniniame parke. Šią dieną buvo minima Europos paveldo diena. Ta proga regioninio parko darbuotojos  pravedė nemokamą ekskursiją  ir apdovanojo globos namų gyventojus lankstinukais, tušinukais ir balionais. Aplankę rūsiuose eksponuojamą samanų parodą gyventojai rinkosi Veisiejų parko liepų alėjoje. Pasivaikščiodami su globos namų darbuotojomis susipažino su parke augančiais medžiais, jų rūšimis.  Aktyviai medžių pavadinimus ir jų rūšis pristatinėjo buvęs miškininkas Algirdas Bagdonas. Surinkę įvairių medžių nukritusius lapus gyventojai sukūrė dekoraciją, kuri papuošė globos namų valgyklos sieną.

nuotrauka
Gamtos kelias Kazlų Rūdoje

Šių metų rugsėjo 15 d. dalyvavome dviračių žygyje „Gamtos kelias Kazlų Rūdoje“. Mūsų kelias prasidėjo Kristiano alpakų ūkyje. Gyventojai galėjo paglostyti ten gyvenančius gyvūnus. Po to kelias tęsėsi į Kazlų Rūdos Rimvydo Žygaičio menų mokyklą, kur gaminome antspaudus atvirukams. Toliau keliavome į Turizmo informacinį centrą, kur susipažinome su bendrijomis, parkais, dėliojome žymių žmonių dėlionę. Po sočių priešpiečių gamtoje apsilankėme K. R. miško muziejuje, kuriame vyko edukacijos programa apie gamtos įvairovę. Visas dviračių žygis truko maždaug 7 km, kartu aplankant apžvalgos bokštą. Pabaigoje visi žygio dalyviai buvo apdovanoti ir pavaišinti pietumis.

nuotrauka
Mergina, kurios gabumai stebina: meilė daro stebuklus net valdiškose įstaigose

Tai – apie merginą, kurios gyvenimas kitoks nei daugelio iš mūsų: nepaisant to, ji geba savo stipriąsias puses realizuoti taip, kad stebina net daug mačiusiuosius.

Visą straipsnį galite rasti čia: Mergina, kurios gabumai stebina: meilė daro stebuklus net valdiškose įstaigose

Ankstesnis 1 2 3 ... 9 Sekantis
X